Kontakt

Tylicz ul. Sportowa
Teren klubu sportowego "Przełęcz"
Tor kartingowy Tylicz- idealne miejsce na zabawę

Dlaczego gokarty?

W ciągu ostatniej dekady gokarty zyskały na popularności. To wszystko, od popularnej aktywności rodzinnej po przynoszącą adrenalinę przejażdżkę dla poszukiwaczy mocnych wrażeń. Niezależnie od tego, czy rozkręcasz się dla zabawy, czy rywalizacji, warto przyjechać do Tylicza i spróbować swoich sił na torze kartingowym.

Tylicz – miejsce dla poszukiwaczy mocniejszych wrażeń

W Tyliczu powstało niesamowite miejsce dla amatorów tej zabawy i samej motoryzacji. W sezonie letnim, czyli od lipca do sierpnia, tor ten jest czynny w godzinach od 14 do 20. W pozostałym miesiącach należy kontaktować się i umawiać indywidualnie.

Tor kartingowy w Tyliczu oferuje gokarty dostosowane zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Z tego powodu można przybywać tu z całą rodziną. Dostępne małe gokarty idealnie sprawdza się do nauki dla najmłodszych pociech, nawet takich mających już 5 lat. Wszystkie gokarty oferowane klientom posiadają regulację prędkości.

Lokalizacja

Tor kartingowy znajduje się w Tylicu, na ulicy Sportowej, która zlokalizowana jest niedaleko, bo już 300m od zabytkowego Rynku w Tylicu. Powstał na terenie 1800m2, na płycie lodowiska. Pasy do jazdy są szerokie na 5m do 6 metrów. Dzięki temu że tory są pokryte asfaltem, zapewnia to bezpieczeństwo i ochronę dla użytkowników toru. Przy wszelkich opadach zapewnia to z kolei delikatny poślizg, dla dreszczyku emocji podczas rywalizacji. Tego typu oferta Cię zainteresowała? Wejdź na stronę tortylicz.pl i sprawdź szereg oferowanych atrakcji!

lokalizacja torutylicz.pl

Co zrobić, by zostać być najszybszym kierowcą na torze?  Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy spróbujesz jeździć na gokartach, czy już uważasz się za eksperta, warto dowiedzieć się, jak udoskonalić technikę i zostać królem lub królową toru. Zanim się zorientujesz, zajmiesz pierwsze miejsce i zostawisz innych kierowców w kurzu. Jak w każdym sporcie, ważne jest, aby być przygotowanym na tor. Niezależnie od tego, gdzie się ścigasz, musisz mieć odpowiedni sprzęt.

Jak się ubrać na tor?

Warto wybrać wygodne, ale trwałe ubrania. Spodnie męskie, takie jak jeansy zobacz takie z Mybaze.com i luźna koszulka są idealne do noszenia na torze. Nie ograniczaj się do zbyt ciasnych ubrań i nie zakładaj nic takiego, o co musisz się martwić, jak na przykład o utrzymanie swojej ulubionej koszuli w nieskazitelnym stanie. Trzeba będzie się też wyposażyć w buty sportowe, ponieważ nie można tutaj nosić butów z odkrytymi palcami ani obcasów. Gdy dotrzesz na tor, otrzymasz kombinezon, rękawice i kask, które zapewnią Ci najlepszą ochronę. Jeśli masz długie włosy, musisz je związać i włożyć do kombinezonu, więc dobrze jest mieć pod ręką gumkę do włosów.

Dopasowanie kasku

Przymierzając kask, upewnij się, że pasuje. Kask powinien być dopasowany, ale nie tak ciasny, aby był niewygodny. Pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz go nosić przez jakiś czas. Zapytaj członka zespołu, jeśli martwisz się dopasowaniem. Źle dopasowany kask może poważnie rozpraszać uwagę podczas poruszania się po torze.

Gdy już się przygotujesz, zespół torowy poinformuje Cię o zasadach. Ważne jest, aby uważać, ponieważ nieprzestrzeganie zasad grozi dyskwalifikacją, a na pewno w ten sposób nie dojdziesz do podium.

Obowiązujące przepisy

Obowiązują przepisy mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa Tobie i innym kierowcom. Nieregularna i nadmiernie agresywna jazda może być bardzo niebezpieczna, a nawet spowalniać innych uczestników jazdy. Wszystkie tory używają różnych kolorowych flag do komunikacji z kierowcami. Warto wiedzieć, co oznacza każda flaga, aby upewnić się, że postępujesz zgodnie ze wskazówkami zespołu torowego. Poniżej znajdziesz wyjaśnienia dotyczące niektórych z najczęstszych flag. Zobacz regulamin toru

Jak zdobyć laury?

Pierwszym krokiem do miejsca na podium jest upewnienie się, że siedzisz we właściwej pozycji. Chcesz móc wygodnie sięgnąć do hamulców i przepustnicy. Przy idealnej pozycji siedzącej nogi powinny być lekko ugięte, a stopy powinny lekko opierać się na pedałach. Twoje ramiona powinny być w stanie dosięgnąć kierownicy bez nadmiernego rozciągania. Większość fotelików i pedałów gokartowych można regulować w celu uzyskania idealnej pozycji. Niektóre gąsienice zapewniają nawet wyściełane wkładki dla mniejszych kierowców.Zobacz cennik toru Tylicz